Problémů s cut-off u Gotway se u nás nemusíte bát

Pozornějším jednokolkařům jistě neunikly problémy, které má výrobce Gotway s posledními várkami 84 V modelů MSuper v3S+ a ACM 2S+. Chyba se projevuje při vyšších rychlostech, kdy kolečko začne oscilovat dopředu a dozadu a po velmi krátké době (< 0,5 s) ztratí rovnováhu (přestane vyvažovat), tedy nastane tzv. cut-off. Podle reportů uživatelů se toto stává u vyšších rychlostí, ale byly identifikovány i případy, kdy se tak stalo při relativně nízké rychlosti (cca 20 km/h). Příčinou je kombinace nového HW a FW, který nebyl úplně odladěn.

Zmíněné chování bylo pozorováno u koleček s kódem 1705, 1704 a 1703. První dvojčíslí identifikuje rok, druhé měsíc – jak ilustruje následující obrázek:

wheel code

A teď to nejdůležitější – všechna kolečka, která prodáváme, mají tuto chybu opravenou (opravdu opravenou. První opravy nebyly zdařilé, reportováno např. v Austrálii, ale nyní je vše již vpořádku. Problém je relativně jednoduché identifikovat). Buď byly opraveny přímo v továrně Gotway nebo byl vyměněn HW dodatečně v servisu v Německu. Zatím bylo identifikováno pouze jedno kolečko, které bylo námi prodáno a již je sjednána náprava – samozřejmě zdarma.

A na závěr obecné doporučení, jehož opakování není nikdy dost – safety first! Při jízdě na kolečku vždy používejte ochrannou výstroj, při vyšších rychlostech není od věci výbava jako na motorku, tedy integrální přilba, rukavice, ochrana zápěstí, loktů a kolen, páteřák a motorkářské boty.

Pokud byste měli zájem o podrobnější informace, včetně videa s cut-offem, mrkněte na fórum. Pokud máte k problému nějaké další připomínky či informace, podělte se s námi v diskusi nebo na facebooku.

2 thoughts on “Problémů s cut-off u Gotway se u nás nemusíte bát

  1. Zdravim Michale,
    je pravda, ze chyba je znama jiz nejakou dobu. Nicmene stale nebylo 100% jasne reseni. Panovalo mnoho dohadu, jak je mozne nalezt na internetovych diskusich. Cekali jsme na kompetentni reakci naseho dodavatele, ktery je v primem kontaktu s vyrobcem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *